Kilenc kutya sok még nagyobb szervezetek esetében is, hiszen tudjuk mindannyian, hogy egy-egy kutya örökbeadására mennyire sokat kell várni, és hogy addig mennyi kiadás van velük, melyet a mentő szervezetnek elő kell teremtenie. Mi nagyjából ezen a héten jutottunk el a teljesítőképességünk határához, de ha megismeritek a történetüket, valószínűleg ti is egyetértetek majd abban, hogy az új esélyt megérdemelték egy jobb életre, az életre. Az viszont tény, hogy nekünk menedzselnünk kell a nálunk töltött idejüket, meg kell oldanunk az orvoshoz jutásukat, biztosítanunk kell a megfelelő ellátásukat, szóval mindent intéznünk kell, ez pedig időt és embert próbáló feladat, ráadásul az ehhez szükséges anyagi forrásokat is elő kell teremtenünk.

De nézzük, kik voltak azok a szerencsések, akik egy új esélyt kaphattak általunk?
A miskolci gyepmesteri telepről több kutyánk érkezik, nem csak a telepről mentő szervezettel, de a MÁSA menhelyének önkénteseivel is jóban vagyunk, a kapcsolatunk régről ered. Sajnos az a térség az, ahol a bajban lévő állatok száma nagyon magas, de örökbeadni nagyon nehéz, így egy patthelyzet alakult ki, amelyet ideig-óráig lehet átmentésekkel kezelni, értve ezalatt az ország egyéb területén működő szervezetek általi rendszeres átvételt, de tartós megoldásra csak szemléletformálással, általános ivartalanítási akciókkal és a felelős állattartási minimum betartatásával lehetne.
A kisvárdai menhellyel szintén sok-sok évre visszamenő kapcsolatot ápolunk. Ugyan többszáz kutyát gondoznak egy kutyás szempontból elmaradott térségben, nagyon kevés pénzből, minimális örökbefogadási arány mellett, de példaértékűen. A kutyáik jó állapotúak, a többségük nem csak oltott, chipezett, hanem ivartalanított is, belső szaporulat nincs, és a fuvarokban is igyekeznek segíteni, hogy egy-egy kutyát elhelyezzenek. Nekünk egy nyírmadai kutya elhozatalában segítettek, és ha már jöttek, tőlük is fogadtunk két tündéri tacskó keverék szukát, akiket ideiglenes befogadónál helyeztünk el.
Marcsika egy lelkes, megfelelni akaró, barátságos kutyalány. Csodálatos, vörös, selymes szőre azonnal felhívja rá a figyelmet. Más kutyákkal jól kijön, az emberekkel is igyekszik gyorsan kapcsolatot teremteni, de neki is van még mit tanulnia.




A mentett kutyáink nem készen érkeznek hozzánk, az oltásaikat, chipjüket, parazitamentesítésüket, ivartalanításukat, szívféreg szűrésüket és sokszor egyéb, állatorvosi kezelésüket is biztosítanunk kell. Felelős állatvédőként ivarosan nem adunk örökbe kutyát, pedig például fajtatiszta védenceinkért úgy sokkal nagyobb lenne az érdeklődés... Sajnos az emberek többsége még mindig felcsillanó szemmel veti magát egy potenciális szülőgépre, ha ahhoz ingyen juthat hozzá. Tőlünk ingyen lehet örökbefogadni, de ennek is ára van: a feltételeink szigorúak.
A héten öt kutyánk ivartalanítási műtétjére került sor. A három "mackó", a Budapesten talált, tacskó keverék szuka Pom Bear, a dorogi gyepmesteri telepről mentett Teddy és Honey Bear is átestek a bevatkozáson. Rajtuk kívül a frissen érkezett, tulajdonjogilag rendezett státuszú Némó is ivartalanítódott, illetve Kázmér, az út mellől összeszedett stafford keverék kanocska is kés alá feküdt. Esetében kicsit nagyobb beavatkozásról volt szó, mivel az egyik heréje a hasüregében maradt. Csak ez az állatorvosi kör 100.000 Ft-nyi kiadást jelentett, és ebben még nem volt semmi extrém dolog, csak az állatvédelmileg szokásos körről beszélünk. Állatot menteni nagyon drága dolog, de az is tény, hogy az ország GDP-jéhez az állatvédők is nagy részben hozzájárulnak az állatorvosi szolgáltatás igénybevételén keresztül.
Panziós védenceink közül ezen a héten egy szerencsésnek megadatott, hogy ideiglenes befogadónál folytathassa, ez a szerencsés pedig nem volt más, mint a hihetetlen humorú, rendkívül jó karakterű Kalánka. Szerencsére villámsebesen vette fel új, átmeneti családja ritmusát, nem kellett csalódnunk benne, tökéletességét az új helyen is bizonyította. Reméljük, hogy ez a változás, a több, csak róla szóló információ hamarosan bevonzza majd a végleges gazdáját is. Valaki nagyon jól fog járni vele!

Ha szeretnétek ideiglenes befogadóink lenni, vagy valamelyik kutyánk felkeltette az érdeklődéseteket, esetleg önkéntesként kilátogatnátok akár a mányi menedékbe, akár a surányi panziós helyünkre sétáltatni, jelentkezzetek az eszkulap2016@gmail.com e-mail címen. Mindenkinek nagyon örülünk. Nálunk jobban már csak azok a védenceink, akik így általatok több figyelmet, szeretetet kaphatnak. Köszönjük!